מדריךמשלוח אקספרס – מה זה והאם זה שווה את הכסף?

https://lushy.co.il/wp-content/uploads/2021/01/משלוח-אקספרס.jpg

על מנת לענות על צורכי הלקוחות אשר נדרשים להעביר חבילות במהירות, חברות השילוח מציעות שירותי משלוח אקספרס.
רוצים להבין סוף סוף מהו משלוח אקספרס, מהם יתרונותיו ומהם חסרונותיו? ומהו בעצם ההבדל במשלוח אקספרס מחו“ל לבין משלוח אקספרס בארץ? הכנו עבורכם מאמר שעושה סדר בדברים.

ראשית נבין, משלוח אקספרס בארץ הוא משלוח אשר מתקיים בפרק הזמן הקצר ביותר האפשרי, בדרך כלל משלוח מהיום להיום..
כל חברת שילוח מגדירה אחרת את לוח הזמנים, בהתאם ליכולותיה הלוגיסטיות והשעה שהתקבלה ההזמנה.
כאשר מדובר במשלוח אקספרס מחו“ל, מסיבות הקשורות לזמני הטיסות, המרחקים הגדולים ופרוצדורות מכס וביטחון, לא ניתן לבצע אותו מהיום להיום ובדרך כלל מדובר במשלוח תוך 3 ימי עסקים. 

בואו ונבחן האם כדאי להשתמש במשלוח אקספרס בעסק:

היתרונות של משלוח אקספרס

מהירות משלוח אקספרס מאפשר לקבל את החבילה עוד באותו היום. אם למשל מדובר בשירות עבור אתרי מסחר, היכולת לספק ללקוח את הסחורה עוד באותו היום מעניקה לחנות המקוונת יתרון תחרותי.
מוצרים רגישים האפשרות לבצע את המשלוח תוך כמה שעות מאפשרת לשלוח דברים שבנסיבות אחרות לא יכולתם לשלוח, כמו משלוחים שחייבים לשמור על טריות, למשל מוצרי מזון קפואים או תרופות.
חבילה לא נהרסת משלוח אקספרס שומר יותר טוב על החבילה. כאשר מדובר במשלוחים מהיום להיום, השליח שאוסף את החבילה הוא זה אשר מוסר את החבילה לנמען. החבילה אינה מחליפה ידיים ונזרקת ממרכז לוגיסטי אחד לאחר, שם היא עשויה להינזק.
אפס טעויות המשלוח מעביר חבילה מנקודה אחת לנקודה שנייה, ללא החלפות בין נהגים, דבר המונע טעויות ואובדן חבילות. 

החסרונות של משלוח אקספרס

מחיר משלוח אקספרס יוצר עלויות לוגיסטיות גבוהות יותר לחברת השילוח, דבר אשר מביא למחירי משלוחים גבוהים יותר. לדוגמה: משלוח רגיל (משלוח תוך 3 ימי עסקים) מתל אביב לחיפה יעלה כ 40 שקלים. אך אם המשלוח דחוף ותרצו שיגיע באותו היום, תאלצו לשלם כ 240 שקלים למשלוח אקספרס.
גודל משלוחי אקספרס מבוססים על צי של רכבים קטנים ואופנועים, דבר המגביל אתכם מבחינת גודל וכמות החבילות שניתן לשלוח לנמען בפעם אחת.

הצורך בפתרון של משלוח מהיר קיים גם אצל הלקוחות העסקיים אשר רוצים לשפר את השירות או לעמוד בלוחות זמנים מגבילים, וגם אצל הלקוחות הפרטיים אשר לפעמים נתקלים בצורך דחוף.

בסופו של דבר כל לקוח עושה את השיקול האישי שלו ומחליט האם לבחור במשלוח אקספרס או משלוח רגיל. אך טוב שתמיד יש לנו את האפשרות לבצע משלוחים מהירים מהיום להיום, גם אם נתקעתם באופן חד פעמי או שמא תרצו להשתמש בשירות זה באופן קבוע. 

 

השארת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים בכוכבית

קבלו הצעת מחיר אטרקטיבית

צרו קשר

הרשמו לניוזלטר שלנו