מדריך7 הדברים החשובים בהכנת העסק למכירות באינטרנט

עסקים רבים עובדים היום באמצעות משלוחים ומאפשרים ללקוחות לקבל מוצרים עד הבית באמצעות הזמנה טלפונית או הזמנה דרך האינטרנט. זוהי מגמה שהייתה קיימת בשוק והואצה בעקבות משבר הקורונה שחייב עסקים רבים להסתגל למצב ולעבור למשלוחים. אם אין לכם מערך משלוחים בעסק, להלן 7 צעדים להכין את העסק שלכם למודל של עבודה במשלוחים.

  1. רכשו מוצרי אריזה – לצורך עבודה עם חברת משלוחים תצטרכו לארוז את המוצרים בצורה אשר תשמור ותכן עליהם. בהתאם לאופי המוצרים שלכם יש להצטייד באריזות קרטון, ניילון בועות, מסקינגטייפ וכו‘.

2. הגדירו שיטות משלוח – אתם יכולים להציע ללקוחות שלכם שיטות משלוח שונות, כמו למשל משלוח מהיר מהיום להיום, או משלוח תוך 3 ימים. לקוחות שדחוף להם לקבל את המוצר יסכימו לשלם מעט יותר עבור שירות מהיר.

3. הקימו מערך שירות לקוחות – כאשר הלקוחות מבצעים הזמנות באמצעות האינטרנט או הטלפון הם נזקקים לשירות לקוחות. במצב רגיל הם שואלים את כל השאלות בנקודת המכירה, כמו כן עצם ההתבוננות במוצר חוסכת להם הרבה שאלות. אך כאשר המכירות מתבצעות באינטרנט תצטרכו להשיב על שאלות שונות, כולל בירורים ותיאומים לגבי המשלוח עצמו.

4. אתרו ספק לשירותי המשלוחים – בדקו מהן האפשרויות שעומדות בפניכם לצורך ביצוע המשלוח. ישנן חברות שונות, מחירים שונים, תנאי שירות שונים. השתדלו למצוא חברת משלוחים שאינה דורשת התחייבות ומאפשרת לכם לשמור על גמישות.

5. הכינו חומר פרסומי – אל תפספסו הזדמנות לחזק את נאמנות הלקוח ולגרום לו לקנות עוד. תוכלו לצרף למשלוח חומר פרסומי רלוונטי, קופונים והטבות לקניות בעתיד וכו.

6. התקשרות עם חברת סליקת כרטיסי אשראי – יש להתקשר עם חברה המעניקה שירותי סליקה לכרטיסי אשראי על מנת שתוכלו לבצע מכירות טלפוניות/אינטרנטיות באמצעות חיוב כרטיס האשראי של הלקוח.

7. קבעו מדיניות – חשוב לקבוע מדיניות ברורה (ולפרסם אותה) לגבי זמני המשלוחים, עלות המשלוח, מדיניות החזרה וכל תנאי השימוש. כאשר הלקוח מבצע רכישה הוא רוצה לדעת מתי הוא יקבל את המשלוח ואת כל התנאים.

הכנת העסק למודל עבודה זה יכולה לפתוח הזדמנויות חדשות עבור העסק. אין משמעותה ביטול מודל המכירה הקיים, אלא פתיחת ערוץ שיווק חדש אשר יאפשר לכם להרחיב את מעגל הלקוחות, גם מעבר לסביבה הפיזית הקרובה. כמו כן תוכלו להמשיך לשמור על תפקוד העסק, בעזרת חברת משלוחים, גם במקרים של סגר והגבלות תנועה כפי שאנו מתמודדים איתם בחודשים האחרונים. הצעדים הנדרשים הם די פשוטים והתועלת היא רבה.

השארת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים בכוכבית

קבלו הצעת מחיר אטרקטיבית

צרו קשר

הרשמו לניוזלטר שלנו